Lazer akupunktur tedavisi ağrısız, acısız, özellikle çocuk hastalara ve iğne uygulatamayan erişkin hastalara akupunktur tedavisi olabilmeyi sağlayan bir yöntemdir.

Bu yöntem migren, fibromyalji, kilo problemleri ve depresyon tedavisi, sigara bağımlılığı tedavisi, bel-boyun ağrıları ve bu bölgelerin fıtık başlangıçları, alerjik rinit, ve genel olarak ağrı tedavisi gibi bir çok hastalıkta kullanılabilmektedir.

Akupunktur tedavisini ağrısız hale getiren lazer akupunktur cihazı hastalığın durumuna göre farklı frekans ayarlarının yapılabilmesi ile hastalığın tedavisinde olumlu katkılar yapabilmekte ve iğne ile yapılan klasik akupunktur tedavisinde belirlenen noktalara lazer ışığı ile uyarı verilerek tedavi yapılmaktadır.

Lazer akupunktur tedavisinde farklı problar kullanılarak hem vücut hem de kulak akupunkturu uygulanabilmekte. Hastaların tedavi planları oluşturulduktan sonra kullanılacak noktalar tespit edilerek her bir noktalaya kulakta ve vücutta belirli sürelerle uygulama yapılabilmektedir…